Czerwiec 09, 2018

Spotkanie z panią adwokat

8 czerwca 2018r. w ZST im. E. Kwiatkowskiego odbyło się bardzo ciekawe spotkanie z Panią adwokat i mediator Joanną Trudnowską na temat znaczenia Konstytucji w życiu codziennym. Poruszane były także tematy związane z mediacją oraz z rozprawą sądową (pracą adwokata). Przypominaliśmy sobie jakie mamy obowiązki oraz prawa i obowiązki jako obywatel związane z konstytucją. Konstytucja to bardzo ważny dokument, ponieważ pokazuje nam jak powinniśmy żyć wszyscy zgodnie razem. Spotkanie odbyło się w ramach akcji #MojaKonstytucja. Nasza szkoła brała udział po raz pierwszy. Uczniowie byli bardzo zainteresowani i aktywni, zadawali bardzo dużo ciekawych pytań. Chcieliby żeby takie lekcje były częściej. W spotkaniu brały udział 3 klasy. Dziękujemy bardzo Pani Joannie za to, że przyjechała i dała nam możliwość zdobycia tak ciekawej i potrzebnej wiedzy.