Wyróżnienia

„EuroFan” został wymieniony przez RCIE Poznań, jako najprężniej działający klub w Wielkopolsce. Regionalne Centrum Informacji Europejskiej uznało klub europejski działający przy ZSP im Eugeniusza Kwiatkowskiego w Grodzisku Wlkp. za wzór do naśladowania dla innych szkolnych klubów z naszego regionu – wskazując go, jako przykład dużej aktywności i prężności w działaniu.

Opiekun klubu nauczyciel Jacek Falkowski nie jest zaskoczony taką opinią wyrażoną przez konsultantów RCIE w Poznaniu. Tylko w tym roku nasza współpraca z centrum przyniosła kilka zrealizowanych wspólnie przedsięwzięć takich jak: warsztaty, lekcje europejskie oraz liczne konkursy o UE. Młodzież szkolna chętnie się udziela podczas pracy w klubie prowadzi stronę internetową klubu oraz organizuje liczne konkursy szkolne i powiatowe. Członkowie klubu startują również z sukcesami w konkursach organizowanych przez biura europosłów oraz inne szkoły i samorząd terytorialny różnego szczebla. Właśnie zakończyła się kilkudniowa wycieczka do Strasburga, która była nagrodą za wygranie konkursu o UE zorganizowanego przez Szymona Szynkowskiego vel Sęk Dyrektora Biura Posła do PE Konrada Szymańskiego w Poznaniu. Na wycieczkę udała się wraz z opiekunem klubu laureatka tego konkursu uczennica ZSP Sandra Dalaszyńska. Program imprezy obejmował miedzy innymi: wejście do Parlamentu Europejskiego i zwiedzanie, spotkanie seminaryjne z Posłem do PE Konradem Szymańskim i wizyta na Sali Plenarnej PE, spacer po „dzielnicy europejskiej”, wizyta pod budynkami Rady Europy i Europejskiego Trybunału Praw Człowieka oraz rejs statkiem wycieczkowym po kanałach Strasburga. Sandrze jednak najbardziej podobała się całodzienna wizyta w Europapark Rust – drugiego pod względem wielkości parku rozrywki w Europie. Podczas wyjazdu klub nawiązał owocnie zapowiadającą się współpracę z SKE przy ZSP w Sompolnie, którego opiekunem jest dyrektor szkoły Jacek Zerkowski. We wrześniu następna grupa młodzieży uda się w nagrodę za wygranie powiatowego konkursu europejskiego organizowanego przez Biuro Posła do Parlamentu Europejskiego Sidonii Jędrzejewskiej do Brukselii.

WZCZ
za http://pgo24.pl/najprezniej-dzialajacy-szkolny-klub-europejski-w-regionie/