Listopad 17, 2019

TYDZIEŃ KONSTYTUCYJNY

Dnia 24.10.2019 r. w naszej Szkole odbyły się zajęcia, prowadzone przez Panią Sędzię Sądu Rejonowego w Poznaniu na temat Konstytucji RP oraz roli sądów w życiu obywateli. Zajęcia zostały zrealizowane w ramach organizowanej przez Stowarzyszenie akcji „Tydzień Konstytucyjny” i miały na celu zwrócenie uwagi na praktyczny wymiar obowiązywania Konstytucji oraz bezpośredni wpływ ustawy zasadniczej na codzienne życie każdego z nas. Ciekawie przeprowadzona przez Panią sędzinę lekcja pogłębiła wiedzę o systemie prawnym w naszym kraju. Warto wspomnieć, że spotkanie odbyło się, dzięki zaangażowaniu organizatora – prof. Jacka Falkowskiego i przyciągnęły swoim zainteresowaniem wielu uczniów naszej Szkoły.

TYDZIEŃ KONSTYTUCYJNY